MBC: Jablečný koláč naděje

Podzim se objevil lusknutím prstu a s ním i nekonečná touha zahrabat se pod peřinu a číst něco lehce melancholického s vůní jablek a skořice. A přesně takovou knihu pro vás máme tento měsíc v našem Minty Book Clubu!

Když jsme vybíraly další knihu, kterou s vámi chceme číst, nemohlo nám uniknout české vydání knihy Jablečný koláč naděje, který ilustrovala naše milovaná Dana Svobodová alias Myokard. Nečekejte velký román. „Koláč“ je drobná knížka plná trablí v dospívání napsaná dojemně ale bez patosu. Obyčejný příběh neobyčejného chlapce, který svými koláči rozdává naději. A najednou zmizí. Dozvíte se, jak moc může někdo ovlivnit cizí životy, a rozpomenete se na vlastní středoškolské hledání sama sebe.

Neumřel jsem. Nikdy jsem neumřel. Nejsem mrtvý. Tak dobře, cítím se kvůli celé té situaci docela provinile – že jsem tu noc zmizel, aniž bych komukoliv řekl, kam jdu, a že si všichni myslí, že jsem mrtvý a že je nechávám, aby tomu věřili. Nějak mi to přerostlo přes hlavu. Kvůli všem těm věcem, které se postupně nahromadily, jsem chtěl jet rychleji než kdy dřív dolů k moři a sletět do černé vody.

Zakousnete se do knížky společně s námi? Tak jo! Od bezva party knihomolů z Martinusu pro vás máme speciální MINTY slevu – dopravu na knížku zdarma. Kupujte „Koláč“ s kódem MINTY09 do 30. září 2015 a nakrmte hlavu. A čtení je zdravý!

Další inspiraci na knihy najdete v sekci Minty Book Club nebo se připojte do naší skupiny čtecího klubu na facebooku. Najdete ji TADY.

You Might Also Like

3 Comments

 • Reply
  Natálie
  11.9.2015 at 15:58

  To zní dobře! Koupím si s knížkou asi i novou deku, ať jsem na chladné večery vybavená :)

  • thea
   Reply
   thea
   13.9.2015 at 9:43

   Je to moc hezky ta knizka, ale nesmis od ni mit velka ocekavani :)

 • Reply
  Czech Blondýn
  16.9.2015 at 14:21

  Hmm, asi si ji budu muset koupit, vypadá zajímavě! ;)

 • Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: