Jak jsme nosily duhu

duha

Září, měsíc duhy, už je pár dní za námi a my křičíme „Zvládly jsme to!“. Nosit duhu bylo stejně zábavné jako složité, ale až na drobná škobrtnutí jsme nosily barevné outfity každý den. Co bylo nejtěžší? A zanevřeme na černou nebo na barvy? Podívejte se, jak nám absence černé v šatníku po jeden měsíc dala zabrat.

Rozi

Nenosit celý měsíc černou dost bolelo. Bolelo mě přemýšlet každé ráno u skříně a vymýšlet zcela barevné (tzn. nové) kombinace. Taky mě mrzely všechny moje oblíbené kousky, na které se „prášilo“. Černá v mém šatníku převažuje, takže jsem ji lišácky nahrazovala neutrálními tóny. Po pár dnech jsem ale barvám přišla na chuť! Snad za to mohlo babí léto nebo fakt, že jsme si doplnily duhové zásoby v ZOOTu, nicméně najednou jsem byla schopná vzít si na sebe červené triko, růžový kabát a minty boty. Nepoznávala jsem sebe sama!

Při lovu barevných stěn a outfitů jsem si začala víc všímat svého okolí. Došlo mi, jak moc se černá zabydlela ve skříních naší generace, zatímco všichni ostatní svítí barvami. A některým to sakra sekne. Naučila jsem se nad tím, co oblékám, víc přemýšlet. A i když to vybírání hadýrků občas bolí a můj kluk klepe na chodbě na hodinky, v barvách se mi zalíbilo. I po skončení challenge si udržuju barevnou mysl a mám radost, že #nosimduhu mnohem víc než před tím.

IMG_8018IMG_8757IMG_4917IMG_8623IMG_5133IMG_7960IMG_8658IMG_7913IMG_4847

Thea

Svět není černobílý, a to mě na něm baví. Naše duhová výzva mě zase trochu kopla do hlavy a já si uvědomila, jak moc mám barvy ráda a že bych na ně neměla zanevřívat. Černá je totiž lákává jistota, do které každý z nás rád vklouzne. Je to líná barva – když nevíte, co na sebe, a nechce se vám přemýšlet, čeká její náruč na vás. Ale zkombinovat dvě, tři, nebo dokonce čtyři barvy… to už chce trochu kreativity.

Abych ale nezněla jako chytrá horákyně – moje poslední zimní nákupy byly převážně černé. Rozhodla jsem se totiž svůj znovu objevený barevný šatník doplnit o pár basic kousků, se kterými můžu ty veselé snadno kombinovat. #nosimduhu mě totiž spíš než k barvám posunulo směrem, kterým už se snažím kráčet déle – ke kvalitnějšímu, udržitelnějšímu šatníku, ve kterém je více věcí, které vydrží, a méně trendy kousků, které mě za měsíc přestanou bavit. A jak to máte vy?

IMG_8010IMG_8786IMG_4914-EditIMG_8816IMG_5147IMG_7944-EditIMG_8717IMG_7852IMG_4833

Co jsme nosily první, druhý a třetí týden a jak nám to šlo můžete zjistit v odkazech. Ještě pořád však máme pro jednoho z vás duhový soutěžní balíček. Chcete ho? Pošlete nám do konce října váš nejpovedenější duhový outfit na mintyfintyblog@gmail.com a je váš :)

11990712_10207752415315268_1150198199_o

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: