Zimní nezbytnosti

zima

Tu pravou bílou teprve vyhlížím, ale jinak už je zima dávno tady. Na horách se staví sněhuláci, na ulici voní vánoční stromky a v MHD je to k nevydržení. Zima. Pro někoho stresující a deprimující. Jenže zima to je taky teploučké oblečení, horké nápoje a polívky nebo večery strávené doma, které vám nikdo nevyčítá. Než se pustíme do tipů na vánoční dárky pro vaše nejbližší, mám tu tipy jen a jen pro vás. Užijte si zimu na plný (sněhový) koule!

Vemte to do vlastních rukou

Jak se vyhnout předvánočnímu stresu a depce ze tmy a zimy? Sedněte si do křesla a dělejte cokoliv, co vás zaměstná manuálně. Uvidíte, jak si vyčistíte při offline aktivitě hlavu. A nemusí to být jen luštění křížovek – zima je ideální doba naučit se konečně uplést šálu nebo čelenku nebo uháčkovat ponožky. Rukodělné výrobky navíc poslouží jako vánoční dárky pro rodinné příslušníky, takže nemusíte lítat po nákupních centrech a ještě se něco nového naučíte (a ušetříte!). Radost na entou. Jestli nepatříte k manuálně nejzdatnějším, sedněte si alespoň k populárním omalovánkám pro dospělé a místo sjíždění Instagramu si obrázky radši namalujte.

Teplo domova

Jsem asi nejzimohřivější člověk na světe. I když topení jede naplno, já se pořád klepu jako osika. Jestli jste už taky přepití čaje s medem a citronem, uvařte si originální svařák (domácí popíjení se navíc o svátcích toleruje jako nikdy jindy, hurá!). Pití máme vyřešeno a co jídlo? V zimě nemůžu existovat bez vydatných polívek – zkuste jednu z mých nejoblíbenějších, z pečeného celeru. Utloučou se po ní i všichni celerofobové ;) K dokonalosti mi pak stačí zabalit se do teploučkého plédu a místo party strávit večer s knížku. Jezte, pijte, hodujte a nebojte se být trochu lenošiví. Hybernuje příroda, měli byste (s mírou) taky. Zííív!

 Snímek obrazovky 2015-11-28 v 18.33.46IMG_4716-1024x682

Teplo i venku

Jak už asi víte, miluju výlety. A zima mě rozhodně nezastaví! Na prkno už nejezdím tolik jako dřív, ale procházky přírodou můžu v kteroukoliv roční dobu. Léta praxe a chřipek mě naučila, že v plátěnkách zimu opravdu ve zdraví nepřežiju. Letos jsem připravená! Nemůžu se dočkat, až v terénu otestuju tyhle Sorel huňáče z Bati, ve kterých se chodí jako po obláčku. S pořádnými botami se můžete vydat i na delší trasu a zbytek výbavy nemusí připomínat oblek Yettiho. Tělo se při chůzi zahřeje, ale může se stát, že při obdivování výhledu do krajiny rychle prochladnete. Pro tyhle případy si nezapomeňte přibalit termosku s horkým čajem a prolévat se teplem během přestávek. Dřív jsem mamku tahající nádobu na čaj nechápala, letos bez ní nikam ven nevyrážím!

12290428_10153714123558890_873128885_o          Snímek obrazovky 2015-11-28 v 19.04.16

 

Na tělo

V mrazu potřebuje vaše tělo pořádně promazat (a teď nemám na mysli zevnitř). Přes rok o rty nijak zvlášť nepečuju, ale v zimě je to totální must, pokud nechcete mít pusu jako struhadlo. Zkuste si doma rty natřít na pár minut medem (a snažte se neslízávat :) a přes den mazejte voňavou tyčinkou. Tělo promasírujte ve sprše naším oblíbeným domácím scrubem, po kterém budete mít prokrvenou a obnovenou kůži. Nakonec dodejte tělu (a hlavně obličeji!) hydrataci kvalitním a pokud možno přírodním krémem. Já používám mandlovou Weledu, po které budete vonět jako cukroví a navíc vás mráz venku nespálí.

scrub

Jaké jsou vaše ultimátní tipy do zimy?

Kdyby vás zajímalo, jak je na tom v tomhle období Thea, přečtěte si její loňské rady tu.

 

Užívejte zimu!

– rozi

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: