Zvířecí stojánek na šperky

Jestli máte stejně jako já koupelnu plnou rozházených prstýnků a klubek z řetízků, možná je na čase trocha organizace. A teď nemám na mysli šanony, ale něco mnohem zábavnějšího – krásný a hravý stojánek na šperky s oblíbeným zvířátkem, kterým potěšíte sebe nebo kámošku k Vánocům.

Co budeme potřebovat?

Krycí barvu (ideálně ve spreji)
Plastové zvířátko
Starý podšálek nebo malou misku
Vteřinové lepidlo

Plastová zvířátka seženete v každém hračkářství za pár korun. Nejpraktičtější jsou ta s velkýma ušima nebo rohama pro pověšení i drobnějších ozdob. Malá drobná vypadají roztomile, ale pokud máte hodně šperků, sáhněte třeba po dinosaurovi (a ty my máme rády, hlavně o Vánocích)! Starý podšálek po babičce najdete na půdě nebo v bazaru, jen dávejte pozor, aby se do něj zvířátko vešlo.

Nejprve si rozmyslete barevnost vašeho stojánku na šperky – bude celý v jedné barvě nebo v několika? Minimalisti mohou udělat celý stojánek v bílé, efektně ale vypadá i celo“kovový” vzhled nebo pomalování zvířátka výraznou barvou ladící s podšálkem. Figurku zvířete a případně talířek pomalujte. Nejjednodušší a nejlepší krycí efekt má barva ve spreji, která také rychle schne. Pokud ji nemáte, vystačíte si i se zbytkem univerzální barvy nebo s lakem na nehty, která ale nemá tak dobré krycí schopnosti.

Po zachnutí figurky i podšálku nebo mističky naneste trochu vteřinového lepidla na nohy zvířete, přiložte na dno nádoby a stlačte na několik sekund. Po úplném zaschnutí už můžete zvířátko ošperkovat :)

 

Článek původně vznikl pro Tchiboblog, kde najdete spoustu dalších super návodů a tipů.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: