Malované zdi

coverinte

Co se barev týče, jsou Češi hodně konzervativní. Není přitom pravda, že barevné zdi = křiklavě oranžová nebo že se hodí jen pro dětské pokojíky. Nemusejí se jich bát malé pokoje, ani zarputilí příznivci minimalismu. Vemte do ruky malířskou štětku a vpusťte si do bytu trochu barvy a osobitosti. Vybrala jsem vám 5 různých směrů, kterými se vydat:

 

Holčičí záležitost

Pudrově růžová je momentálně moje nejoblíbenější barva. Nebojte se, že budou vaši zdi působit v růžové infantilně. V kombinaci s chladným mramorem, betonem nebo růžovým zlatem si vytvoříte z pokojíčku interiér jako z Pinterestu. Naprosté harmonie dosáhnete spojením obou letošních Pantone barev: Rose Quartz & Serenity

1 / 2 / 3 /

 

Pánský klub

Vůně doutníků a kůže. Kolečka od sklenice whisky na starém dřevěném stole. Těžké závěsy. Tmavé zdi, které připomínají zakouřený koktejl bar. Pokud si chcete v domě vytvořet VAŠE místo, vymalujte si ho tmavými barvami, které uchrání vaše tajemství před okolním světlem. S vkusem! Protože koutek, kde si nejlíp vychutnáte váš odpolední drink, potřebuje každý.

1 / 2 / 3 /

 

Vůně borovic

Když je to do lesa daleko a vy se před okolní městskou džunglí chcete schovat do vlastního zeleného ráje. Zelená uklidňuje a navíc sakra dobře vypadá. Zvolte sladkou minty nebo ultra sofistikovanou zelenou s nádechem šedé a nezapomeňte na přírodní doplňky a spoustu živých květin. Go green!

int10int8int9

1 / 2 / 3 /

 

Frida

Jestli se nebojíte, vykouzlete si doma atmosféru Mexika – zkombinujte více výrazných barev, eklektický nábytek, tapety, dlaždičky, tapiserie, nálezy z blešáků a vytvořte si ten nejosobitější prostor pod sluncem. Tyhle interiéry jsou důkaz, že barvy opravdu nemusejí vždycky znamenat přeplácanost.

int11int12int13

1 / 2 / 3

 

Minimal

Ani zarputilí zastánci minimalismu se nemusí utápět v bílé nudě. Zkuste na jednu zeď betonovou stěrku (aktuální hit všech hip kaváren) nebo použijte jednu výraznější barvu, kterou utlumíte střízlivým nábytkem a doplňky. Šedá je pořád milejší než bílá.

1 / 2 / 3 /

 

Barevný kruh

Možná už to někteří z vás znají, ale pro mě osobně je tohle objev roku. Jestli si nevíte rady a přesto byste rádi s barvami v interiéru experimentovali, zkuste použít Color wheel od Adobe. Už vím, kde se berou všechny ty sladěné barevné palety jak od Wese Andersona. Jednoduše si nadefinujete barvu, kterou chcete (vlastníci Macu můžou použít i online kapátko, když vás zaujme jakákoliv barva na netu), na kruhu si zvolíte typ palety a máte perfektního průvodce odstíny, které k sobě budou skvěle pasovat. Enjoy a užijte si barevné Velikonoce!

 

You Might Also Like

4 Comments

 • Reply
  Lucia
  28.3.2016 at 11:23

  Skvělé tipy Rozi, moc děkuji!!
  s manželem nas v blízké době čeká stěhování a zařizování, takže se určitě hodí. i když to bude hrozně těžké, doteď jsme to v pronájmu vůbec neřešili, ale jak už má člověk něco svého, chce to mít krásné (i když neví jak na to :D).
  A obecně děkuji za mnoho inspirace na celém blogu, objevila jsem ho teprve nedávno, ale úplně vás žeru :)
  Hezké Velikonoce,
  Lucia

  • Rozi
   Reply
   Rozi
   28.3.2016 at 20:26

   Luci, děkujeme moc, to je krásná pochvala :) A dej pak vědět, jak jste se rozhodli, těch možností je fakt milion :))) Ať se vám v novém hezky bydlí *

 • Reply
  Veronika
  29.3.2016 at 19:53

  Ach, ďakujem za tento článok :-) zase raz mám nad čím rozmýšĺať. Momentálne fandím sýtej šedej spolu s bielou, bojím sa, že farbičkové steny by ma prestali baviť. Nie som chlap ale taká tmavá petrolejová a masívne drevo sa mi tiež pozdávajú :-) A ešte by som tu pridala možnosť farebné tapety ktoré sa ľahko vymieňajú :-)

  Veronika
  Living by Paganicca

 • Reply
  Petů
  31.3.2016 at 10:25

  Vůně borovic a Frida top. Díky za inspiraci:).

 • Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: