Minty Green Challenge – jak jsme se zelenaly

IMG_3748

Celý březen byl věnovaný zeleným tématům. Kromě nás jste se i vy pustili do naší #mintygreenchallenge a pro tři nejzapálenější z vás tak máme dárečky z IKEA. Jak jsme si vedly v našem boji po zelenějším životě a kdo dostane odměnu?

Rozi

Jak jste si možná přečetli v našem úvodním článku, ekologie je nám s Theou hodně vlastní. Ale vždycky můžete jít ještě dál. U mě Minty Green Challenge znamenala hlavně přechod na přírodnější kosmetiku a čistící/prací prostředky. Dokoupila jsem zásoby Havlíkovy přírodní apotéky a na tělo si začala mazat bio kokosový olej (najednou voníte jak piňa colada, super!). Taky jsem poprvé pořídila bylinkovou zahrádku a nedávno na trhu zakoupila i saláty, takže léto bude voňet čerstvou zelení. Největší změnou ale bylo používání vlastního hrníčku na kávu – denně si koupím minimálně 1 kávu do kelímku a tak mám radost, že jsem tak ušetřila 30 (ale spíš 40) papírových kelímků a plastových víček za měsíc. Pro někoho možná malá změna, ale sečtěte si, kolik materiálu ušetříte ročně, pokud jste stejný kávový závislák jako já. Velkou radost mám taky z návštěvy Bezobalu, obchůdku, kde si koupíte rýži, oříšky nebo mouku do vlastních nádob.

Thea

Rozi se opravdu činila, já jsem šla spíš po krůčcích. Pořád čekám, až se moje anorektické žížalky z Kalifornie konečně začnou pořádně nacpávat a vermikompostér tak pohltí všechen organický odpad. Zatím žerou jak pro vrabce! Věrně taky pořád zůstávám u mé oblíbené bio kosmetiky – na pusu si každé ráno mažu místo chemických balzámů 100% bambucké máslo, do vlasů vtírám kokosový olej, zuby si čistím už jen pastou, kterou můžu vyplivnout i do potoka. A u Havlíka bych už měla mít VIP kartičku! Můj nejnovější plán je nechat si nabalit mé oblíbené domácí těstoviny z bistra Le Camille do vlastní plastové krabičky místo té jejich papírové.

IMG_3718

I když naše challenge probíhala jen měsíc, rozhodně s našimi zelenými tématy nekončíme. Zjistily jsme, že baví nejen nás, ale i vás. Takže se těště na další dávky zelené inspirace. Mezitím si můžete proklikat naše minulé eko články a začít s vaší osobní zelenou výzvou ještě dnes.

Taky moc děkujeme všem za skvělé tipy a inspiraci od vás, máme vážně radost, kolik z vás se o zelená témata zajímá a kdo je navíc v téhle uspěchané době skutečně žije. Vybraly jsme tři z vás, kterým pošleme skvělé zelené balíčky od IKEA, která se tématem udržitelnosti zabývá na skvělém webu plném eko tipů s názem Šetrnější domov.

Kdo tedy vyhrál a proč?

Lucka

Lucie se stala nejzelenějším aktivistou na Instagramu a napsala nám i super komentáře. Lucko, moc děkujeme, že ses do „eko stylu“ tak zažrala a vy ostatní nezapomeňte Lucii sledovat na jejím blog Sleepy Cat. Ať jde pěstování bylinek a zeleniny od ruky :)

1

deníček na zápisky o bylinkách, sada náčiní, zahradnické nůžky, samozavlažovací květináč, zahradnické rukavice

Táňa

Táňa nám napsala pohádkovou story o jejich bydlení na samotě, kde používají jen eko kosmetiku a voní to u nich domácím chlebem. Představa téhle domácnosti nás chytla za srdce, takže Táňe pošleme pár zelených pomocníku, ať se jim bydlí ještě líp. A na podzim chceme tip na nějaký z jejích 60 dýňových receptů :)
2
zapékací miska, dóza na potraviny, podložka pod hrnec, napařovač, dóza, krabička na oběd

Markéta

Poslední výherkyní je Markéta, které dáváme palec nahoru za nošení odpadků z lesních procházek. Používá jen přírodní čističe, pro děti oblečení ze sekáče a látkové pleny a třídí prý všechno, co se třídit dá, i když to stojí hodně úsilí. Kupuje od českých farmářů nebo pěstuje vlastní. A tak bychom mohly pokračovat ještě dlouho. Markéta tak vyhrává nepsanou soutěž Nejsympatičtější ekoterorista <3
3
lahev na vodu, nabíječka, baterie, taška na odpad + hodiny, jejichž obrázek asi neexistuje :)
Holky, díky moc, ozveme se vám do mailů :)

You Might Also Like

3 Comments

 • Reply
  Veronika
  19.5.2016 at 13:06

  Ahoj Minty holky! Díky moc za super článek! Občas na váš blog mrknu, ale teď se mi to dlouho nějak nezadařilo. Dnes jsem tak po dlouhé době učinila a pobavilo mě, že zhruba ve stejný květnový den jsme publikovaly podobně laděné příspěvky o „zeleném životě“. A to skoro se stejnými tipy na „zelené“ vychytávky. Přísahám, že jsem neopisovala:-))) Je psina, jak jsme se ale sladily. Jedeme ho asi na stejné „zelené vlně“. Ať se daří a pokud budete mít čas a chuť, mrkněte klidně na můj blog, budu ráda za vaše „odborné“ připomínky;-) Veronika http://cesta-z-hlavniho-mesta.blogspot.cz/2016/05/mame-zeleny.html

 • Reply
  Táňa
  30.5.2016 at 21:30

  Jé děkuji, mám z toho velkou radost. Letos jsem vysadila 40 dýní, tak určitě bude z čeho vařit :)

 • Reply
  Lucka SLEEPY-CAT
  10.6.2016 at 12:06

  Třikrát hurá! Zahradnická výbavička se vždycky hodí. Truhlík využiju nejspíš na ředkvičky a rukavice jsem měla ve svém zahradnickém „wishlistu“. Co si budeme povídat, hlína za nehty není moc sexy. :D :) Tak ještě jednou díky – holky! :)

 • Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: