Jarní styl podle Italek

milano cover

Nedávno proběhl v Miláně Design week. Design jsem neobdivovala jen v krásných historických palácích, ale i na chodníku a kavárnách. Všude kolem to totiž vypadalo jak na Design Fashion weeku. A protože v Itálii slunce žhnulo mnohem dřív než tady, ukážu vám, co tohle jaro/léto obléct. Italian style!

Pokud jste ještě nikdy nebyli na Milan Design Week, určitě bookněte příští rok Airbnb v předstihu a vyražte. Takovou koncentraci designu, dobrého jídla a pití, historie a módy jen tak nepotkáte. Kromě dokonalých špaget a cestování na kole mě nejvíc uchvátila místní móda. Rozhodla jsem se, že vám nafotím menší Milano street style a doplním to o tipy, kde podobné kousky sehnat u nás.

Dámy

 

damymilano

Začínáme staršími dámami, které se módy rozhodně nebojí. Ani ve zralejším věku se nezapomínají pečlivě upravit. Ven nevyrážejí bez výrazných doplňků jako jsou šátky, náušnice nebo větší kabelky. Co se týče samotného oblečení, dámy se halí do kostýmků a vypasovaných sak, které jim vytvoří siluetu. Vždyť silueta a dobrý střih je poznávacím znamením italské módy. Na nohy se italské maminky a babičky nebojí obout tenisky, ale většinou dávají přednost polobotkám. A pokud chcete být ultimátně trendy, pořiďte si pejska :)

Inspi v obchodech, klikněte si:

1248418

1340611

1331281

1044050

Holky

zenskymilano

Co kralovalo milánským ulicím? Jednoznačně culottes a brýle s odrazkami. Nebojte se výrazných barev nebo naopak monochromatičnosti. Vedle nesáhnete ani s kousky se vzory nebo v pánském stylu s jemným ženským dotekem. Nejlepší doplněk? Tři kopečky zmrzliny, samozřejmě.

Inspi v obchodech, klikněte si:

1449310

kimono

1474873

1392958

crafted-stella-rose-dust_lightbox

1354963

img-3582_lightbox-2

img-6934-165322_lightbox

 

Pánové

A jak na tom byli pánové? I za nimi jsem se se svým foťáčkem na ulici otáčela. Místní muže jste totiž mohli vidět v padnoucích oblecích, ti mladší vytáhli 7/8 kalhoty. Vždy perfektně učesaní a s výraznými brýlemi (ty výrazné tu nosili i dědečkové, bravo!). Mimochodem, večer jste Italy potkávali spíš s kornoutem v ruce, než s půllitrem piva. Sexy!

 

muzimilano

 

Vybrali byste si něco z milánských ulic?

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: