Golden milk / kurkuma nad zlato

dscf4835

Každý rok zapomenu zapnout topení včas a lehnu na týden s nachlazením. Letos jsem se ale dozvěděla, že existuje zázrak jménem  golden milk, který na prohřátí prostydlého organismu funguje jako žádný přípravek z lékárny. Poprvé jsem tak překonala nemoc bez léků. Zkuste se taky dopít ke zdraví s kurkumovým mlékem.

Zlaté mléko je sladký nápoj, který dokáže úžasně prohřát tělo. Používala jsem ho při menstruačních křečích (jak jsem bez toho před tím mohla existovat, nevím), teď ho používám jako lék na nachlazení. Navíc báječně chutná! Proč byste tedy měli pít mléko s kurkumou? Kurkumin v ní obsažený má víc jak 600 léčebných využití – je velmi silný antioxidant, účinkuje protizánětlivě a protirakovinně. Posiluje imunitní systém, zlepšuje trávení, je skvělý na neurotická onemocnění, na tlak, pleť… Všelék. A hlavně vám krásně prohřeje tělo. Kurkumu si tak hlavně na podzim a v zimě přidávejte do jídel co nejčastějí a nezapomeňte i na černý pepř. Díky němu se totiž účinky kurkuminu mnohonásobně zvyší.

Co budeme potřebovat?

dscf4783na pastu:

1/4 hrnku kurkumy v prášku
1/2 čajové lžičky namletého pepře
1/2 hrnku vody

na 1 dávku zlatého mléka:

1 hrnek kokosového mléka (nebo jiného rostlinného, např. mandlového)
1 lžička kokosového oleje
1/4 lžičky kurkumové pasty
med, skořice

Jak na to?

Do malého hrnce vsypte kurkumu, pepř a vodu a ohřívejte na mírném plameni. Míchejte, aby se vám směs nepřipálila a zredukujte ji na hustší pastu. Směs nechte vychladnout a přendejte do čisté zavírací sklenice, směs uchovávejte v ledničce.

Na jeden hrníček zlatého mléka si nejříve odměřte rostlinné mléko, vlijte ho do menšího hrnce, přidejte čtvrt lžičky kurkumové pasty, lžičku kokosového oleje a za stálého míchání přiveďte na středním plamenu k varu. Nechte chvíli odstát a vlijte do hrnečku se lžičkou medu. Můžeme přisypat trochu skořice. dscf4790dscf4794dscf4797dscf4801dscf4827

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply
  Adriána
  4.1.2017 at 11:59

  Recept jsem objevila už dříve, ale dnes ho konečně vyzkoušela. A je to teda mňamka! :D Na zdravotní účinky si ještě ale musím počkat :)

 • Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: