Pod stromeček: Smysly

smysly

Nechte letos dárkové balíčky Palmolive a Old Spice pěkně v regálu a omáměte smysly svých nejmilejších kvalitní kosmetikou. Máme pro vás výběr našich nejoblíbenějších voňavých záležitostí, o kterých víme, že za to stojí.

Mylo

Objev letošního roku je přírodní kosmetika od malé slovenské značky Mylo, kterou seženete třeba v nově otevřeném HNST.LY. Doporučujeme jejich skvělá voňavá mýdla – Čierna ovca s živočišným uhlím, které funguje na nečistoty a maz jako magnet, Slnko v sieti s měsíčkem pro suchou pleť nebo Cédrovou ružu s francouzským růžovým jílem. Ale co je totální zázrak je deodorant Čistá pazuška s vůní pomerančového květu (mají ještě Fialku a Grep s bergamotem, ale věřte nám! Nebo si je zajděte očuchat). Nejen že voní tak, že byste ho nejraději snědli, tuhle vůni totiž udržuje i ve vašem podpaží a minimalizuje nepříjemně propocené kruhy. Za nás deset z deseti.

Jagaia

Kosmetiku Jagaia jsme objevily na jarním LeMarketu. Zaujala nás nejen krásná estetika produktů, ale také poctivá výroba a odlišné produkty, než na které jsme v bio kosmetice zvyklé – například tuhý parfém s vůní mechu a (naše ezo dušičky jásají) krystalové oleje s vibrací růženínu nebo křišťálu (jakmile olej vypotřebujete, navléknete kamínky na šňůrku a máte navíc šperk). Ten růženínový voní po jasmínu a bílém grepu, což je překvapivě lahodná kombinace. Navíc růženín je kámen lásky a vztahů, takže pokud hledáte moderní elixír lásky, vykřikněte Heuréka.

Odivi X Nobilis Tilia

Spojení Odivi a přírodní české kosmetiky přineslo chutné ovoce – sadu kosmetiky pro věčné dobrodruhy, kteří z dream jobů v betonové džungli prchají o víkendech do lesní mlhy. Milujeme hlavně jasmínový olej Pleasure Me.

Havlíkova apotéka

Havlík se v našich kosmetických poličkách zabydlel na neurčito a naše pleť je nám za to vděčná. Firma, kde čistotu svého nejúspěšnějšího produktu alias Hlavíkova zázkraku demostrují tak, že si na prst vymáčknou trochu krému a sní ho, nás hodně baví. Pět produktů, na které nedáme dopustit, jsou včelí balzám na rty, intimní gel s levandulí a chmelem (můžete ho použít i na odličování), olejová mýdla (zkuste třeba rakytníkové), český krém s uklidňující meduňkou a ranní tříminutová maska, se kterou začínáme každý den (když nezaspíme).

Byredo

Parfémy švédského mága Bena Gorhama s indickou krví nás hodně berou. A letos si o jeden flakónek rozhodně píšeme Ježíškovi. Protože jsou ale „niche“ parfémy (o kterých si můžete přečíst náš článek tady) dost drahé, vyplatí se si vůně řádně ozkoušet a „onosit“. Naštěstí existuje pražský obchůdek Ingredients, kam si můžete nechat přijít podráždit čichové buňky těmi nejkvalitnějšími vůněmi a ještě si u toho poslechnout jejich příběh. Na doma pak dostanete vzorky těch parfémů, které vás zaujaly nejvíce a můžete si tak vybírat přesně ten, který vám sedne. Našimi favority jsou momentálně Blanche, který voní jako čerstvě vyprané prádlo, Unnamed neboli Parfém beze jména, jehož jméno si můžete sami vymyslet a ucítíte v něm gin a růžový pepř a Rose of No Man’s Land, který vznikl jako pocta zdravotním sestrám v první světové válce. Dekadenci pak hledejte třeba v Gypsy Water nebo Rose Noir.

Rozhovor s Benem Gorhamem vyšel mimochodem v novém Kinfolku.

Acqua di Parma

Italky jsou známé svým temperamentem, sebejistotou a ikonickým stylem. A považují za velmi sexy používat pánskou kolínskou. Jedna z nejstarších manufaktur na jejich výrobu je Acqua di Parma, odkud pochází třeba i oblíbený sýr Parmigiano-Reggiano. Naše srdce si získala „voda z Parmy“ se vzácnou ambrou (ambra vzniká v trávícím ústrojí vorvaně a poprvé ji přivezl do Itálie Marco Polo). Hnědá lahvička skrývá snad všechen sex světa – vůně je smyslá, intenzivní, těžká. Doporučujeme nosit na zápěstí a přičichávat si k němu v průběhu celého dne.

 

Článek není sponzorovaný žádnou zmíněnou značkou. Píšeme o nich z čisté lásky ♥.

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: