Sůl do koupele

DSCF5262

Sůl prý ve všech podobách (slzy, pot a moře…) léčí. Určitě není zdravé se jí přejídat, ale jednou za čas si ji přidejte do vody a připravte si uvolňující a detoxikační koupel. Naučte se z vaší koupelny udělat wellness!

Sůl a její účinky

Léčba solí má vlastní terminus technicus – říká se jí haloterapie. Pokožka je náš největší orgán a zkrze ní probíhají při koupeli v solném roztoku detoxikační procesy, takže se perfektně hodí při zimních virózách, jarních únavách a blbých náladách. Solná lázeň uvolňuje klouby, pomáhá při bolestech páteře a únavě svalů, taky funguje při léčbě kožních potíží jako je třeba lupénka nebo akné, protože kůži čistí a působí protizánětlivě. Sůl kůži hydratuje, protože na ni váže vodu a stará o rychlé odlupování odumřelých svrchních buněk, takže kůže je po koupeli hladká a hebká.

Jak se koupat v soli

Solnou koupel si dopřejte nad rámec běžné koupele. Během ní zapomeňte na pěnu nebo na šampony – ve vodě by měla být jen sůl. Ideální je půl kila, ale já si vystačím zhruba se čtvrtinou hrníčku. Jestli se solnými koupelemi začínáte, vemte to pozvolna – v horké vodě se porochněte maximálně 20 minut. Hupsněte do vany a zkuste relaxovat.

Po koupeli se jen jemně osušte bez oplachování. Nezapomeňte, že čím déle budete ve vodě a čím teplejší voda byla, tím budete očištěnější, ale taky utahanější. Zabalte se do županu, hoďte na sebe deku a odpočívejte, jako po sauně. Hygge jak pán. Solnou lázeň si užívejte jednou týdně.

Tip pro vlastníky sprchy: Někdy úplně stačí si jen napustit lavor s horkou vodou a máchat si v slané vodě nohy a koukat na seriál. Ideální, když na vás jde rýma!

DSCF5281

Co nasypat do vany?

Mořská sůl

Nepoužívejte klasickou kuchyňskou, ale kupte si hrubou mořskou sůl, která je mnohonásobně zdravější. Můžete ji v hmoždíři rozemlít na menší kousky a do vody přidat i trochu kokosového oleje, esenciální olejíček nebo sušené květy. Já si pro sůl chodím do našeho oblíbeného obchůdku Květena a tentokrát jsem si odnesla i kornoutek sušené růže.

Himalájská sůl

Světle růžové krystalky himalájské soly obsahují narozdíl od té klasické, kuchyňské i chlorid, vápník, železo, fosfor a hořčík. Sůl můžete používat taky v kuchyni, ale mnohem lepší službu pro tělo uděláte, pokud si ji nasypete do koupele.

Tip Mariny Abramović: 

Moje milovaná Marina prý nedá dopustit na kombinaci jedlé sody se sklenicí košér soli nebo si přidá do koupele litr jablečného octa. Co si sypete do vany vy?

 

PS: už jste zkoušeli naši ochucenou sůl na vaření?

 

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply
  Jana
  20.2.2017 at 11:58

  Já si do vany sypu hrubou mořskou sůl do které si přidávám sušenou levanduli. Úžasný relax. Pomáhá mi to na bolest hlavy a únavu. Po koupeli jsem plná nové energie..!

 • Leave a Reply

  Follow

  Get every new post delivered to your Inbox

  Join other followers: