Monstera DIY mýdlo

V digitálnu lapení mileniálové zbožnují pokojovky. Třeba jako Rozi se Zuz, které se rozhodly se jim více věnovat díky projektu Pokojovky. A není divu – ve městech přece jenom trávíme spoustu času a přírodu si kolem sebe musíme vytvářet, i když třeba jen v obyváku nebo na balkóně. Málokdo si chce dneska svázat ruce hypotékou na dům se zahradou, když si vcelku jednoduše může pronajímat byt v hip městské čtvrti blízko všem lákadlům. Posedlost džunglí se tak objevuje skoro na všem – květinové nášivky zdobí džínové bundy, kaktusy obaly na telefon a během líného nedělního odpoledne si můžete vyrobit třeba mýdlo ve tvaru monstery.

Co je k tomu potřeba?

– balení mýdlové hmoty (já ji kupuju třeba v obchůdku Květena, tahle konkrétní byla směs bambuckého, mangového a kakaového másla a glycerinu)
– zelené potravinářské barvivo
– vykrajovátko ve tvaru monstery (např. tady)
Libovolné:
– lžíce kokosového oleje
– esenciální olej na ovonění

Jak na to?

Nakrájejte mýdlovou hmotu na menší kousky a rozpusťte ve vodní lázni nebo v mikrovlnce. Pokud chcete mýdlo voňavé, přidejte kokosový olej či pár kapek esenciálního oleje. Do rozpuštěné směsi vmíchejte potravinářské barvivo, abyste docílili požadovaného odstínu. Můžete také část hmoty oddělit, nechat ji bílou a mýdlo mramorovat.

Připravte si plastovou krabičku vyloženou alobalem a mýdlo do ni nalijte tak, abyste měli alespoň centimetrovou vrstvu. Jakmile mýdlo trochu zchladne a ztuhne, opatrně z něj vykrojte jednotlivé listy. Zbytek mýdla můžete zase rozpustit a vykrajovat, dokud bude z čeho, nebo zkuste hmotu vlít přímo do formičky. Máte mýdlo trochu křivé nebo vrásčité? Ani opravdové listy přece nejsou dokonalé.

Obdarujte všechny milovníky rostlinek!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers: